Новости

Оновлення Експерт-ФМ 2.3.1

Отправлено 7 нояб. 2016 г., 21:16 пользователем Администратор сайта   [ обновлено 7 нояб. 2016 г., 21:16 ]

Інформація про оновлення 2.3.1 доступна на сторінці Історія змін.

Оновлення Експерт-ФМ 2.2.9

Отправлено 25 мая 2016 г., 16:35 пользователем Администратор сайта   [ обновлено 25 мая 2016 г., 16:36 ]

Інформація про оновлення 2.2.9 доступна на сторінці Історія змін.

Оновлення Експерт-ФМ 2.2.8

Отправлено 24 апр. 2016 г., 21:37 пользователем Администратор сайта   [ обновлено 25 апр. 2016 г., 5:40 ]

Інформація про оновлення 2.2.8 доступна на сторінці Історія змін.

Новий довідник кодів обов'язкового фінмоніторингу

Отправлено 12 февр. 2015 г., 3:47 пользователем Администратор сайта   [ обновлено 12 февр. 2015 г., 3:49 ]

Держфінмоніторинг України розробив новий Довідник кодів ознак фінансових операцій, які підлягають обов’язковому фінансовому моніторингу.

Довідник кодів розміщено на офіційному веб-сайті Держфінмоніторингу в рубриці: Організація фінансового моніторингу/Методичні рекомендації з організації фінансового моніторингу.

В довідник додані нові коди:
 • 1033 Фінансові операції по внесенню готівкових коштів для зарахування на рахунок ініціатора
 • 1034 Фінансові операції з переказу готівкових коштів (без відкриття рахунку та/або без використання рахунку ініціатора)
 • 1035 Фінансові операції з отримання коштів готівкою
 • 2040 Зарахування коштів на рахунок у разі, якщо хоча б одна із сторін – учасників фінансової операції, має відповідну реєстрацію, місце проживання чи місцезнаходження в державі, що віднесена Кабінетом Міністрів України до переліку офшорних зон
 • 2050 Переказ коштів у разі, якщо хоча б одна із сторін – учасників фінансової операції, має відповідну реєстрацію, місце проживання чи місцезнаходження в державі, що віднесена Кабінетом Міністрів України до переліку офшорних зон
 • 4070 Переказ коштів за кордон за зовнішньоекономічними договорами (контрактами), крім переказів коштів за договорами (контрактами), які передбачають фактичне постачання товарів на митну територію України
 • 5012 Здійснення операцій з векселями (крім фінансових казначейських векселів), ордерними цінними паперами
 • 5021 Проведення перестрахової виплати або перестрахового відшкодування
 • 5022 Проведення виплати викупної суми
 • 5500 Перерахування коштів неприбутковою організацією
 • 5510 Отримання коштів неприбутковою організацією
 • 5600 Фінансові операції з отримання коштів особами, щодо яких встановлено високий ризик
 • 5610 Фінансові операції з переказу коштів особами, щодо яких встановлено високий ризик
 • 5620 Здійснення інших фінансових операцій особами, щодо яких встановлено високий ризик
У більшості існуючих кодів змінилося формулювання, наприклад:
 • 1012 Купівля інших подібних платіжних засобів за готівку
  змінено на:
 • 1012 Купівля за готівку інших платіжних інструментів або платіжних засобів чи засобів платежу
Посилання на додаткову інформацію:

Оновлення Експерт-ФМ 2.2.3

Отправлено 8 февр. 2015 г., 14:55 пользователем Администратор сайта   [ обновлено 8 февр. 2015 г., 14:55 ]

Інформація про оновлення 2.2.3 доступна на сторінці Історія змін.

Аналіз нового законодавства

Отправлено 3 февр. 2015 г., 23:17 пользователем Администратор сайта   [ обновлено 5 февр. 2015 г., 4:00 ]

6 лютого 2015 набуває чинності новий Закон України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдженню зброї масового знищення».

Огляд змін у новому Законі:
Проект рішення НКЦПФР від 29.01.2015:

Результати роботи Держфінмоніторингу за 2014 рік

Отправлено 1 февр. 2015 г., 9:09 пользователем Администратор сайта   [ обновлено 4 февр. 2015 г., 15:04 ]

Держфінмоніторингом протягом 2014 року підготовлено 774 узагальнених та додаткових узагальнених матеріалів, які направлено до:
 • 275 - Генеральної прокуратури України
 • 235 - Міністерства внутрішніх справ України
 • 142 - Державної фіскальної служби України
 • 122 - Служби безпеки України
Для порівняння, в 2013 року Держфінмоніторинг підготував 207 узагальнених та додаткових узагальнених матеріалів.

У вказаних матеріалах за 2014 рік сума становить:
 • 267,4 млрд. грн. - фінансові операції, які можуть бути пов’язан з легалізацією коштів
 • 52,6 млрд. грн. - фінансові операції з учиненням іншого злочину, визначеного КК України
Держфінмоніторингом продовжується активна робота стосовно розслідування фактів відмивання коштів, одержаних від корупційних діянь, розкрадання та привласнення державних коштів та майна колишнім Президентом України Януковичем В.Ф., його близькими, посадовцями колишнього Уряду країни та пов’язаними з ними особами, а також щодо осіб, причетних до організації умисного масового вбивства людей та сепаратистської діяльності на території України.

За результатами вжитих заходів Держфінмоніторингом виявлено 538 рахунків 93 фізичних та 81 рахунок 32 юридичних осіб, що пов’язані із вищезазначеними фізичними особами, та заблоковано кошти на суму 1,73 млрд. грн., 194,3 млн. дол. США,18,1 млн. євро та 21,7 млн. рос. рублів, дорогоцінних металів (золота та срібла) вартістю 3 млн. грн., а також цінні папери вартістю 2,6 млрд. грн. та 1 млрд. дол. США.

В рамках фінансових розслідувань та в результаті тісної співпраці Держфінмоніторингу з Підрозділом фінансової розвідки Латвії, на рахунках 23 компаній-нерезидентів було заблоковано 49,51 млн. дол. США. Сума заблокованих коштів на рахунках 44 компаній нерезидентів, підконтрольних «сім’ї Януковича», склала – 1,42 млрд. дол. США, у тому числі на території України 1,37 млрд. дол. США, за кордоном – 49,51 млн. дол. США.

Інформація підготовлена за матеріалами Держфінмоніторингу України.

Всеукраїнська конференція «Сучасні проблеми фінансового моніторингу»

Отправлено 30 янв. 2015 г., 9:49 пользователем Администратор сайта   [ обновлено 30 янв. 2015 г., 10:14 ]

Харківський національний економічний університет запрошує представників усіх суб'єктів фінансового моніторингу, а також інших осіб, які цікавляться питаннями фінансового моніторингу, взяти участь у IV Всеукраїнській науково-практичній конференції "Сучасні проблеми фінансового моніторингу", яка відбудеться 10 квітня 2015 у м Харкові.

Ця Конференція заснована в 2008 році і є єдиною в Україні, присвяченій даній тематиці.

В умовах прийняття Закону України №1702 "Про запобігання та протидію легалізації (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом, ..." питання фінансового моніторингу набувають особливої актуальності.

У цьому зв'язку участь в Конференції сприяло б обговоренню проблемних теоретичних та практичних аспектів фінансового моніторингу, обміну думками та досвідом, а також комунікацій в професійному середовищі.

Детальна інформація по конференції наведена у прикріпленому документі.

Верховна Рада прийняла постанову про визнання Росії державою-агресором

Отправлено 28 янв. 2015 г., 12:49 пользователем Администратор сайта   [ обновлено 28 янв. 2015 г., 12:50 ]

Верховна Рада України прийняла Постанову №1854 "Про Звернення Верховної Ради України до Організації Об'єднаних Націй, Європейського Парламенту, Парламентської Асамблеї Ради Європи, Парламентської Асамблеї НАТО, Парламентської Асамблеї ОБСЄ, Парламентської Асамблеї ГУАМ, парламентів держав світу про визнання Російської Федерації державою-агресором".

Звернення Верховної Ради України направлено до Організації Об'єднаних Націй, Європейського Парламенту, Парламентської Асамблеї Ради Європи, Парламентської Асамблеї НАТО, Парламентської Асамблеї ОБСЄ, Парламентської Асамблеї ГУАМ, парламентів держав світу про визнання Російської Федерації державою-агресором.

 
ЗВЕРНЕННЯ 
до Організації Об’єднаних Націй, Європейського Парламенту, Парламентської Асамблеї Ради Європи, Парламентської Асамблеї НАТО, Парламентської Асамблеї ОБСЄ, Парламентської Асамблеї ГУАМ, національних парламентів держав світу про визнання Російської Федерації державою-агресором

Україна залишається об’єктом воєнної агресії з боку Російської Федерації, яку вона здійснює, серед іншого, і через підтримку та забезпечення масштабних терористичних атак. Менш ніж за два тижні внаслідок військових обстрілів та дій підтримуваних Росією терористів у Волновасі, Донецьку та Маріуполі загинуло понад 50 мирних громадян України. 

Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ підтверджує, що обстріл Маріуполя був здійснений з підконтрольної терористам території, а логіка трагічних подій свідчить, що це – спланована кривава провокація, спрямована на залякування мирного населення. Ці трагічні події підтверджують, що Росія і підтримувані нею терористи не бажають виконувати Мінські домовленості, які на сьогодні залишаються єдиною міжнародно визнаною основою для мирного врегулювання. 

Від початку агресії наприкінці лютого 2014 року Російська  Федерація систематично порушує основоположні норми міжнародного права, права людини, в тому числі право на життя мирних громадян України, які стали заручниками терористів на окупованій території Донбасу. Цинізм кремлівської агресії, яка включає активну підтримку терористів на державному рівні, перетворює вбивство безневинних мирних громадян на звичне повсякденне явище. Очевидною є причетність Росії до таких терактів як збиття цивільного пасажирського літака рейсу МН17, трагедій у Волновасі, Донецьку та Маріуполі.

Попри злагоджені дипломатичні зусилля в Женевському, Нормандському та інших форматах, Росія не виконує своїх зобов’язань щодо дотримання загальновизнаних норм міжнародного права та вже досягнутих домовленостей. Так, Крим залишається окупованим, а вимоги демократичної спільноти щодо припинення агресії, постачання зброї, техніки та живої сили терористам ігноруються Кремлем. Добрі наміри залишати двері відкритими для діалогу з керівництвом Російської Федерації лише провокують нові криваві терористичні акти в Україні.

У зв’язку з цим, беручи до уваги норми Статуту ООН та з урахуванням положень Резолюції Генеральної Асамблеї ООН 3314 «Визначення агресії» від 14 грудня 1974 року Верховна Рада України визнає Російську Федерацію державою-агресором та закликає міжнародних партнерів України:
 • не допустити безкарності винних за злочини проти людяності, вчинені від початку російської агресії проти України;
 • визнати Російську Федерацію державою-агресором, що всебічно підтримує тероризм та блокує діяльність Ради Безпеки ООН, чим ставить під загрозу міжнародний мир і безпеку, а так звані «ДНР» і «ЛНР» визнати терористичними організаціями;
 • посилити тиск на Російську Федерацію, у тому числі шляхом запровадження нових секторальних обмежувальних заходів (санкцій), щоб зупинити російську агресію та примусити російське керівництво виконати у повному обсязі усі пункти Мінських домовленостей, припинити незаконну окупацію Криму, звільнити усіх заручників та незаконно утримуваних на території Російської Федерації громадян України, включаючи члена делегації Парламенту України в Парламентської Асамблеї Ради Європи Надію Савченко;
 • обмежити повноваження російської делегації в Парламентській Асамблеї Ради Європи доти, доки Російська Федерація не припинить ігнорувати вимоги міжнародної демократичної спільноти;
 • надавати Україні необхідну військову допомогу з метою посилення її оборонних можливостей, гуманітарну допомогу для постраждалого мирного населення та внутрішньо переміщених осіб і сприяти відновленню критично важливої інфраструктури на Донбасі.
Закликаємо міжнародне співтовариство визнати факт агресії проти України, окупації її території і посилити вимоги щодо повернення до міжнародно визнаних кордонів, запобігши створенню небезпечного прецеденту у вигляді грубого порушення світового порядку та системи безпеки, що склалися після Другої світової війни. 

Верховна Рада ухвалила у першому читанні законопроект про визнання організацій терористичними

Отправлено 27 янв. 2015 г., 4:56 пользователем Администратор сайта   [ обновлено 27 янв. 2015 г., 5:00 ]

Напередодні в понеділок (26 січня) Кабінет міністрів у зареєстрував у Верховній Раді законопроект про визнання організацій терористичними. Автором законопроекту є прем'єр Арсеній Яценюк.

Сьогодні Верховна Рада прийняла урядовий законопроект про визнання організацій терористичними у першому читанні зі змінами. За відповідне рішення проголосували 270 депутатів.

Передбачені два шляхи визнання організацій терористичними:
 • У першому випадку рішення про визнання терористичної організації приймає Вищий адміністративний суд за поданням генпрокурора, який у свою чергу діє за зверненням СБУ. При цьому суд приймає рішення за особливою процедурою протягом одного дня.
 • У другому випадку, якщо терористична організація створила кризову ситуацію, яка становить загрозу державі, рішення про визнання її терористичною прийматиме РНБО.
Цей проект закону зареєструвано у Раді під номером 1840 від 26.01.2015.

До другого читання законопроект готуватиме комісія Ради і Кабміну.

Після вступу в силу цього закону влада України планує визнати "ДНР" і "ЛНР" терористичними організаціями.

1-10 of 47